Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s. patrí medzi najväčšie a najvýznamnejšie komerčné poisťovne na slovenskom trhu. Nepochybne za to vďačí aj svojmu členstvu v skupine Allianz Societas Europaea, ktorá patrí medzi leadrov v oblasti poistenia na trhoch v strednej a východnej Európy a ktorej zverili svoju dôveru milióny klientov. Pod značkou touto značkou pôsobí na Slovensku už viac ako 10 rokov, kedy došlo k zlúčeniu dovtedy s monopolným poskytovateľom poistných služieb – Slovenskou poisťovňou, z čoho doteraz profituje. V súčasnosti zvádza boj o pozíciu leadra na trhu s konkurenčnou Kooperativou, zatiaľ sa dá povedať, že celkom statočne. Allianz – Slovenská poisťovňa sa profiluje ako univerzálna poisťovňa ktorá ponúka celú radu poistných produktov od kapitálového a investičného životného poistenia cez úrazové poistenie, poistenie majetku a motorových vozidiel (ktorého súčasťou je PZP a havarijné poistenie) až po poistenie priemyslu a poistné produkty šité na mieru podnikateľom. V portfóliu cítiť však väčší dôraz na neživotné poistenie. Poisťovňa je silná aj v oblasti poistenia privátneho majetku, priemyselných rizík a podnikateľov.

allianz PVerejnosťou ale aj odborníkmi a analytikmi je táto poisťovňa pozitívne vnímaná najmä v dôsledku zavádzania inovatívnych prvkov, ktoré sa skvele dopĺňajú s osvedčenými produktami a dlhoročnými praktickými skúsenosťami. Veľkou flexibilitou sa napríklad vyznačuje Flexi život, ktorý spadá pod kapitálové životné poistenie a ktorý poskytuje nadštandardnú flexibilitu. Okrem širokého spektra poistných rizík je výhodou možnosť poistiť v rámci jednej zmluvy až dve dospelé osoby, možnosť vkladať mimoriadne vklady poistného a výbery prostredníctvom odkupov a možnosť využiť prázdniny v platení poistného. Produkt Flexi život ocenila aj odborná porota v prestížnej súťaži finančných produktov – v roku 2012 si Allianz vďaka tomuto produktu odniesol zlatú medailu v kategórii kapitálové životné poistenie.

Spoločnosť pokračuje v zavádzaní rôznych zmien a noviniek vo svojich službách a produktoch. Napríklad v detskom poistení Farbička pribudli nové pripoistenia a cestovné poistenie bolo obohatené o možnosť uzatvorenia cez SMS. Medzi novinky patrí tiež jedinečný produkt na slovenskom trhu poistenie záhrad ktoré chráni záhrady klientov pred vandalizmom a prírodnými katastrofami.

Kontaktné údaje

Adresa Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.

Dostojevského rad 4

815 74 Bratislava

Telefón / Infolinka 0800122222
Fax 02 / 57 106 891
Hlásenie poistných udalostí 0850 122 222

0902 122 222

0917 122 222

Email allianzsp@allianzsp.sk
Web stránka www.allianzsp.sk