ČSOB banka je univerzálnou bankou s vyše 40 ročnou históriou, ktorá sa pýši popredným postavením na slovenskom trhu. Zázemie jej vytvára belgická banka KBC, ktorá je jej 100 % vlastníkom. Tá je súčasťou významnej finančnej skupiny KBC Group, ktorá sa špecializuje na bankopoistenie, teda na predaj bankových a poistných produktov prostredníctvom rozsiahlej siete pobočiek a obchodných zastúpení. Cieľovou skupinou KBC Group je predovšetkým retailová klientela, malých a strední podnikatelia, ale aj korporátni klienti a v neposlednom rade aj privátni klienti. ČSOB banka pôsobí na slovenskom a českom trhu, pričom v oboch krajinách obsluhuje približne 3200 000 klientov. Na Slovensku má banka dobre vybudovanú sieť pobočiek, ktorých je aktuálne 120.

csob_logoV ponuke banky sa nachádzajú bežné účty (pre študentov Študentský účet FUN, detský účet, ale aj bežné účty s balíkmi služieb – napríklad balík Pohoda), sporiace účty, termínované vklady, vkladné knižky, ďalej široká ponuka neúčelových a účelových spotrebných úverov, hypotekárnych úverov (vrátane hypotéky pre mladých) kreditné a debetné karty. Okrem komplexnej ponuky bankových produktov je možné v pobočkách banky získať aj ďalšie produkty spoločností patriacich do skupiny ČSOB – ako napríklad stavebné sporenie, stavebné úvery, podielové fondy, leasing a všetky druhy poistenia (životné poistenie, cestovné poistenie, komplexné poistenie auta – PZP a havarijné poistenie) a poistenie domácností a nehnuteľností.

 

Vďaka komplexnej ponuke finančných produktov pod jednou strechou, bankopoistného konceptu, zázemiu silnej finančnej skupiny a dobrej dostupnosti bankomatov a pobočiek je ČSOB banka významným hráčom na slovenskom bankovom trhu. ČSOB je univerzálnou bankou so sídlom v Slovenskej republike, je členom Slovenskej bankovej asociácie. Od Národnej banky Slovenska má licenciu na vykonávanie hypotekárnych obchodov.

 

Základné informácie o banke – kontaktné údaje

Názov banky – obchodné meno Československá obchodná banka, a.s.
Adresa centrály Michalská 18, 815 63 Bratislava
Telefonický kontakt 02/ 5966 5111

02/ 5966 5000

Fax 02/ 5443 0530
Info linka Volania zo Slovenska: 0850 111 777
Volania zo zahraničia: + 421 2 5966 8844
Kontakt pre blokáciu platobnej karty +421 2 5966 8230
Web stránka www.csob.sk
Email info@csob.sk
VUB internet banking https://ib24.csob.sk/
Kód banky 7500
Označenie – znakový kód CEKOSA
SWIFT kód CEKOSKBX
Akcionári 100% akcií vlastní KBC Bank