Fio banka pôsobí na slovenskom trhu ako pobočka zahraničnej banky. Spolu so spoločnosťou Fio o.c.p., a.s. (ktorej hlavnou činnosťou je obchodovanie na kapitálových trhoch) a ďalšími spoločnosťami tvorí silnú finančnú skupinu Fio, ktorej história siaha do roku 1993, kedy došlo k jej založeniu výlučne českými majiteľmi. Od tohto roku spoločnosť úspešne poskytuje svoje služby na finančných a kapitálových trhoch. Prelomovým rokom pre Fio bol rok 1997, kedy sa portfólio služieb rozrástlo o online obchodovanie s akciami na českom trhu cez aplikáciu e-Broker a o jeden rok neskôr začala ako prvá poskytovať internet banking v ČR. V nasledovných rokoch sa ponuka služieb naďalej rozširovala a expandovala do okolitých krajín (na slovenský trh vstúpila v roku 2002).

V roku 2010 došlo k transformácii a zmene spoločnosti na bankový subjekt. V tom istom roku v auguste bola Fio banka, pobočka zahraničnej banky zapísaná do Obchodného registra SR. Do portfólia pribudli bankové služby a poplatky, najmä bežné účty bez poplatkov a vkladové účty. V súčasnosti sa zameriava na investície do cenných papierov a na poskytovanie bežných bankových služieb bez poplatkov – v banke si môžete zriadiť bežný účet bez poplatkov a platobný styk je tiež zdarma.

Významný podiel na trhu má aj v oblasti sprostredkovania obchodov pre slovenských a českých klientov na amerických trhoch a v Nemecku.

fio_bankaDo spektra služieb tiež patrí vedenie termínovaných a sporiacich účtov, sprostredkovanie investícií do akcií, ETF a futures na zahraničných trhoch a poskytovanie úverových produktov na účely obchodovania s cennými papiermi. Fio banka patrí medzi leadrov na trhu v oblasti online obchodovania s cennými papiermi (prvenstvo jej patrí ako na slovenskom tak aj na českom trhu). Banka dokonca poriada bezplatné vzdelávacie semináre o investovaní na burze. Aktuálne si môže záujemca vybrať z dvoch kurzov – Základy technickej a fundamentálnej analýzy a Efektívne obchodovanie (nielen) s komoditami. Na týchto seminároch sa môžete zoznámiť so základmi fungovania kapitálového trhu a informovať sa o možnostiach investovania do cenných papierov. Všetko bezplatne, podmienkou je len záväzná registrácia. Svoju účasť môžete potvrdiť telefonicky, vyplnením online registračného formulára alebo osobne na pobočke banky.

Základné informácie a kontakty

Názov banky Fio banka a.s., pobočka zahraničnej banky
Adresa Nám. SNP 21, 811 01 Bratislava
Telefón – Infolinka 02 2085 0411
Email fio@fio.sk
Web http://www.fio.sk
Kód banky 8330
Pobočky
Pobočka Bratislava Nám. SNP 21, 811 01 Bratislava

+421 2 2085 0412

bratislava@fio.sk

Pobočka Košice Hlavná 8, 040 01 Košice

+421 2 2085 0438

kosice@fio.sk

Pobočka Žilina Na priekope 37, 010 01 Žilina

+421 2 2085 0431

zilina@fio.sk