Trápia Vás tukové zásoby na bruchu, stehnách, bokoch alebo na zadočku, ktorých sa nie a nie zbaviť? Túžite po štíhlejšej línii s okamžitým viditeľným výsledkom, ale máte strach zo skalpela, teda z klasického odsávania tuku? Existujú aj menej drastické spôsoby, takzvaná kavitácia alebo ultrazvuková liposukcia. Táto metóda má dva veľké plusy – výsledky sú viditeľné už po prvom raze a bolesti sa vôbec nemusíte báť – ošetrenie je úplne bezbolestné, procedúra sa uskutočňuje ambulantne bez použitia narkózy.

Ako to funguje?

Ešte predtým, než sa dostaneme k očakávaným výdavkom za túto procedúru si v krátkosti vysvetlíme, ako kavitácia funguje. Jedná sa o metódu odstraňovania tukových buniek cielenými ultrazvukovými vlnami, ktoré prenikajú až do hĺbky dvoch centimetrov pod povrch kože. V nasledovných dňoch až týždňoch sa rozpustený tuk z tela automaticky vylúči lymfatickými a močovými cestami, takže sa nemusíte obávať žiadneho jo-jo efektu.

kavitacne osetrenieAby ste predišli novým kilám v budúcnosti, je vhodné 2-3 krát do týždňa cvičiť a zdravo sa stravovať. Kavitácia nie je vhodná pre ľudí so silnou nadváhou, ale skôr pre tých, ktorých trápi 5-7 kíl navyše. Prostredníctvom kavitačnej liposukcie sa ošetrované miesto v obvode už po prvom „sedení“ zmenší o 1-2 cm. Po odporúčaných šiestich ošetreniach môžete očakávať scvrknutie problémovej partie v obvode o 9-13 cm. Ako bonus k tomu dostanete zmiernenie celulitídy a prekrvenie pokožky. Po ošetrení môžete hneď vstať a venovať sa normálnym činnostiam. Pokožka môže byť mierne začervenalá ako po masáži, ale sčervenanie sa vytratí po niekoľkých hodinách. Po procedúre sa musí piť veľa vody (minimálne 3 – 4 litre čistej vody alebo minerálky) aby došlo k stopercentnému vyplaveniu tuku. Pre lepší efekt je vhodné v čase po kavitačnom ošetrení zvýšiť fyzickú aktivitu, ktorá ešte viac podporí odstránenie uvoľnených tukových buniek.

Jedno ošetrenie trvá približne 40 -50 minút a pre maximálny efekt je ho potrebné 6-8 krát zopakovať plus k samotnej ultrazvukovej liposukcii pridať aj lymfodrenáž o dĺžke cca 30 minút, ktorá napomôže vyplaveniu rozpustených tukov.

Koľko stojí kavitácia?

Chudnutie je skvelý biznis a ak sa jedná o bezbolestnú procedúru, pri ktorej sa nemusíte potiť, tak neočakávajte, že sa špekov a problémových partií zbavíte za lacno. Skôr naopak. Pripravte si niekoľko stoviek eur. Cena týchto zákrokov závisí od počtu ošetrení, ktoré chcete absolvovať, od partie, ktorú si prajete zoštíhliť a v neposlednom rade aj od mesta (ceny sú niekoľkonásobne vyššie v Bratislave). Zaručené výsledky sa dostavia po niekoľkých týždňoch, kedy sa rozpustený tuk vyplaví z tela. Vo všetkých salónoch krásy sa však dozviete odporúčanie, že na to, aby ste si štíhlu líniu udržali, musíte upraviť jedálniček a do života vniesť viac pohybu. Dostávame sa teda k tomu, že tak celkom bez potu, odhodlania a sebazaprenia si dobrú postavu dlhodobo neudržíte.

Názov salónu Mesto Cena za kavitáciu 40 min.
SLIM – štúdio formovania postavy Bratislava 100,00 €
Idole BEAUTY STUDIO Bratislava 129,00 €
Štúdio formovania postavy Remington Nitra 25,00 €
VIP Clinic Košice 69,00 €
TonikLine Studio Zvolen 35,00 €

Z vyššie uvedeného porovnania cien vyplýva, že bežných šesť ošetrení Vás bude stáť od 150 – 600 €. Ak si kúpite balíček (napríklad 6-10 procedúr), spravidla získate malú zľavu v podobe jednej procedúry zdarma. Milé dámy, zaujímajú nás Vaše skúsenosti a názor na kavitáciu. Boli by ste ochotné zaplatiť 600 EUR za štíhlejšiu postavu, alebo radšej zvolíte lacnejšiu, istejšiu ale zato namáhavejšiu alternatívu – potenie sa vo fitness centre?