Lyoness: veriť či neveriť sľubom vysokých zárobkov? – Finanza.sk

Lyoness: veriť či neveriť sľubom vysokých zárobkov?

Slogan značky Lyoness „Peniaze späť z každého nákupu“ a to bez bez obmedzenia odvetvia, typu obchodu či slovenských hraníc znie veľmi atraktívne. Lyoness sľubuje svojím členom neodolateľné výhody – za každý nákup v partnerskom obchode získate späť peniaze späť priamo na svoj bankový účet, okrem toho môžete využívať zľavy v niekoľkých tisícoch obchodov po celom svete a ešte k tomu dostanete aj zľavové poukážky exkluzívne len pre členov.

Opatrnosti nikdy nie je dosť

Deklarované výhody, ktoré ponúka Lyoness svojim členom, pôsobia na prvý pohľad lákavo. Ľudia sa však už naučili opatrnosti keď niekto sľubuje ľahký zárobok či výhody, ktoré vyzerajú až príliš dobre na to, aby boli skutočné. Viacerí si totižto na vlastnej koži vyskúšali rôzne pyramídové podvody…Opatrnosti nikdy nie je dosť a preto je len dobre, ak sa aj občas správame trochu podozrievavo. Stále lepšie než skočiť na špek každému, kto ponúkne ľahko zarobené peniaze.

Kam sa radí firma Lyoness? Je to seriózny partner na spoluprácu ktorý si do bodky plní všetky prezentované výhody členstva alebo je to podvod, od ktorého sa treba držať čo najďalej?

Na túto ale aj ďalšie otázky, ktoré Vás určite zaujímajú poskytne odpoveď nasledovný text.

Niečo o spoločnosti

Lyoness bol založený v roku 2003 matematikom Hubertom Freidlom pôvodom z Rakúska, ktorý stále zastáva riadiacu funkciu ako aktuálny CEO tejto spoločnosti. Predchádzajúca podnikateľská história zakladateľa nie je známa. Ak by sme sa pozreli na úplné začiatky firmy, začínalo sa skromne, v štyroch krajinách. Počas desiatich rokov svojho pôsobenia spoločnosť expandovala do 33 krajín na európskom a americkom trhu vďaka dôkladne prepracovanému business plánu ktorý sľubuje všetkým účastníkom systému win-win situáciu.

Ako to funguje?

lyoness logoFirma láka na bezplatné členstvo vo svojom systéme s možnosťou získať zľavy z každého nákupu a zarábať pri každom nákupe.

„Práca“ je teda jednoduchá a sľubuje slušné zárobky, ktorých výška bude závisieť od šikovnosti konkrétneho človeka – provízie priamo na účet člena vypláca Lyoness.

Firma nevyžaduje žiaden registračný poplatok vopred, jediné, čo musíte spraviť, je nakupovať spotrebný tovar inak ako doteraz.

Reklamné videá spoločnosti sa začínajú spôsobom, že každý musí jesť, kupovať si oblečenie či drogériu. S tým sa dá len súhlasiť.   Zľavu či peňažný bonus však nezískate len tak (a len preto že musíte jesť a obliekať sa), ale len v obchodoch označených logom Lyoness. Zľavy sa pohybujú v závislosti od segmentu od 1-20 %, pričom horné hranice sa dosahujú málokedy. Oveľa častejšie môže zákazník s Lyoness kartou získať zľavu iba 1-2%, čo predstavuje niekedy iba pár centov na nákupe s tým, že možno v konkurenčnom obchode, ktorý nie je zapojený do systému Lyoness by rovnaký tovar stál menej aj bez zľavy.

Množstvo ľudí dá nepochybne prednosť nákupom v obchodoch s kvalitným tovarom či službami, bez ohľadu na to, či dostanú alebo nedostanú pár centovú zľavu. Radšej kúpia kvalitné mäso aj keď drahšie vo vychýrenom mäsiarstve ako s 1% zľavou v supermarkete, ktoré už na pulty dorazilo v pochybnom stave (a ktoré treba doma po odbalení aj tak celé vyhodiť).

Nič nové pod slnkom

Základná koncepcia firmy nie je žiadnou novinkou. Spoločnosť Lyoness sa pýši tým, že tisíckam obchodníkov (ktorých nazýva partnermi) posiela nových klientov, ktorí budú u nich pravidelne nakupovať, nakoľko sú motivovaní tým, že dostanú okamžitú zľavu z nákupu a po čase sa im vráti určité percento z platby späť na účet (minimálna suma na vyplatenie je 10 €).

Pre obchodníkov tento systém predstavuje výhodu v tom, že nemusia vynakladať finančné prostriedky na reklamu a marketing, ale miesto toho sa vzdajú určitého percenta zo svojho zisku, no na druhej strane majú istých lojálnych zákazníkov.

Chcete zarábať?

Cashbackom vo výške 1% a vernostnou výhodou 1% by sa však firma Lyoness nedostala tam, kde momentálne je – existuje množstvo vernostných systémov, ktoré ponúkajú ďaleko viac ako len niekoľko percentnú zľavu z nákupu. Cashbacky na Slovensku už tiež istý čas fungujú ako doplnková služba k debetným či kreditným kartám.

Na rýchlu expanziu firmy bolo preto potrebné ponúknuť členom možnosť zarábať oveľa rýchlejšie ako čakať na vyplatenie pár eur z vlastných nákupov, a síce verbovaním nových členov.

Pokiaľ existujúcu člen prihlási do systému ďalších, získava pol percenta z ich autorizovaných nákupov – doživotne. Pokiaľ sa podarí uloviť a namotivovať aktívnych členov, ktorí výhody systému šíria a odporúčajú ďalej, získava ešte raz 0,5% aj z nepriamych kontaktov (interný názov pre túto odmenu je nepriamy priateľský bonus).

Týmto spôsobom firma sľubuje ľahký zárobok, ktorý môže dosahovať až niekoľko tisíc eur ročne.

Pokiaľ sa rozhodnete vstúpiť do systému samostatne ako nový člen bez toho, aby Vás niekto odporučil, registrácia je bezplatná. Pokiaľ však chcete naháňať „nové ovečky“ tak za ich registráciu do „vlastného teamu“ už budete musieť zaplatiť. Online registrácia nového člena Vášho teamu vyjde na 1 €, prípadne cez Friendship Flyer – papierový formulár to budú 2 €. Objednať si môžete minimálne 5 ks papierových formulárov, takže investícia je už 10 €.

Na papieri business model zháňania a motivácie nových členov nevyzerá zložito, horšie je už ostatných presvedčiť na nakupovanie cez Lyoness. Nie každý totižto skočí hneď na lep, preto aj na školení nováčikov sa dozviete, že aby sa počiatočná investícia čo najskôr vrátila, je potrebné zamerať svoju pozornosť na nadšencov, ktorí budú systém pravidelne využívať (teda budú nakupovať v sieti partnerských obchodov), ktorí budú nakupovať poukážky a ktorí budú verbovať nových členov.

Relatívne ľahko pochopiteľným delením provízií sa však jednoduchosť prepracovaného systému končí. Na jeho úplné pochopenie nestačí ani niekoľkohodinová prednáška a zanietené vysvetľovanie existujúcich členov s názornými ukážkami grafov a popísaných A4. Keď sa začnú vysvetľovať štyri druhy nakupovania – Lyones Cashback, mobilné poukážky, originálne poukážky partnerov a online shopping, pridajú sa k tomu pojmy ako recash, rabaty, vytváranie 50 € pozíc, ktoré idú do zúčtovacieho binárneho systému a až potom sa vyplácajú peniaze, tak to chce skutočne poriadnu dávku trpezlivosti na pochopenie takto zložitého modelu.

Každopádne sa to tým, ktorí sú na vrchole pyramídy určite veľmi opláca. Tí, ktorí len začínajú z toho nemajú nič, prinajlepšom možno pár sto eur ročne a dosť veľa trápnych momentov, keď na tento systém nahovárajú svojich súrodencov, rodičov, bratrancov, sesternice a všetkých svojich známych.

Čo si myslíte o systéme Lyoness Vy? Skúsili ste sa zapojiť? Všetky názory čitateľov a skúsenosti sú vítané. Zapojte sa do diskusie odoslaním komentára nižšie.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someonePrint this page

39 komentárov »

 1. Samuel Sura október 3, 2013 z 2:51 pm - Reply

  O LYONESS mi povedala moja priateľka a hľadal som reálnu a nezaujatú kritiku. Súhlasím s autorom, že sa viac vyplatí hľadať kvalitu alebo najnižšiu cenu než LYONESS partnera. Rovnako je pravda, že základný princíp je síce jednoduchý, ale hlbšie pochopenie všetkých mechanizmov je náročné. Pozitívom však je, že karta je pre klienta zadarmo a odporúčateľ ho nemusí „lámať“ aby investoval. Ak sa človek chce vyhnúť trapasom s rodinou a priateľmi v prípade, že je neobratný v spôsobe ako im kartu odporúča môže sa zamerať na hľadanie obchodných partnerov a na oslovovanie neznámych ľudí. Voči LYONESS som bol spočiatku skeptický. Nadobudol som dojem, že sa nejedná o podvod. Zarobiť v systéme slušné peniaze však určite nie je ľahké.

 2. M december 14, 2013 z 4:36 pm - Reply

  Jsem tam taky, je to podvod. Vložené peníze už nikdy neuvidíte!!!

 3. Majo marec 6, 2014 z 8:13 pm - Reply

  Hmm… prečítal som si názor všetkých čo sa zapojili do diskusie o systéme LYONESS a nedá mi aby som nereagoval na niektoré názory. Som členom LYONESS od októbra 2013. Do systému som vstúpil po dôkladnom posúdení všetkých mne dostupných informácií. Bolo tu popísané, že ste pri nakupovaní obmedzený len na určitých obchodníkov ktorí sú v systéme a bola tu spomínaná aj kvalita výrobkov alebo služieb. Nemyslím si, že je to obmedzenie ale skôr orientácia na obchodníka, ktorý mi neposiela žiadne bodíky, hviezdičky ale reálne peniaze z mojich nákupov a čo je dôležité… na môj bežný účet. Veď ak by v tom boli všetci obchodníci, nemalo by to predsa zmysel. Celý LYONESS je orientovaný na obchod a hlavne spotrebu ktorú sme mali, máme a mať aj budeme. Jednoducho povedané: pokiaľ uskutočníte obrat u obchodníka, obchodník Vám má čo poslať na Váš účet. Pokiaľ obrat nie je, nemá Vám obchodník čo poslať. A to je celé… nič viac, nič menej. Osobne by som to povedal aj takto… chcete dať svojim peniazom z bohom alebo dovidenia? Na toto si však musí odpovedať každý sám. Priznám sa, že ma celkom pobavil názor, že je to pyramída, ale môžem Vás všetkých ubezpečiť, že nie je! A prečo??? Možno sa niekto urazí, ale ak by to bola pyramída, určite by som nedostal späť viac peňazí ako mnoho iných členov ktorí boli registrovaný o 4 – 8rokov skôr ako ja. Osobne ich poznám mnoho. Jednoducho povedané… je to všetko o informáciách. Ak ich máte a viete ich aj využiť, profitujete. Ak nie, ste nespokojný a máte pocit, že svoje peniaze nedostanete a LYONESS je podvod. Ale dajme si jednoduchú otázku… Je v tom zapojených mnoho Slovenských, zahraničných, ale aj nadnárodných subjektov lebo LYONESS je celosvetové nákupné spoločenstvo. Myslíte si, že ak by to bol podvod alebo čokoľvek tomu podobné, dali by do toho obchodný partneri svoje obchodné meno? Hmm… ak áno, potom asi majú neschopných právnikov, nemyslíte? Súhlasím však s tým názorom, že zarobiť tu nejaké slušné peniaze nie je jednoduché. Ale na druhej strane Vás môžem ubezpečiť, že sa to dá.

  • Kača september 12, 2017 z 7:31 pm - Reply

   Majo, super

 4. Peto marec 13, 2014 z 5:05 pm - Reply

  Mozem sa ta spytat Majo ako si sa k tomu dostal a ake peniaze si do toho musel vlozit aby si sa stal clenom ich systemu?

 5. Majo marec 13, 2014 z 7:03 pm - Reply

  Pozdravujem…
  Ako som sa k tomu dostal? Hmm… Každý má nejaké nielen životné ale aj pracovné skúsenosti a tie moje ma priviedli pred časom do bankového sektoru v ktorom som pôsobil cca 20rokov. A preto mi čísla, resp. financie nie sú cudzie. Možno o to viac som tomu celému myslím tým systém lyoness nechcel uveriť. Matematika mi totiž vždy dávala 2 + 2 = 4 ale tu to neplatí, tu ak má člen lyoness informácie a hlavne využije ich tým správnym spôsobom dostáva omnoho viac a možno aj preto som bol v začiatkoch veľmi podozrievavý, veď máme za sebou Kupónovú privatizáciu, BMG, Horizont a čo ja viem čo všetko ešte kde sa mnoho ľudí popálilo. Človek sa stáva podozrievavejší a možno aj obozretnejší. Bol som oslovený ľuďmi z môjho profesijného okolia. To však neznamená, že som to celé hneď pochopil. Aj mne to trochu trvalo ale čo je dôležité, začal som systém osobne využívať a aj tak sledovať a študovať ako to funguje. Dnes už aj prednášam, aktívne vyhľadávam nielen bežných ľudí ale hlavne podnikateľov. Celý LYONESS je nielen o nákupoch ale hlavne aj o informáciách a tie sú dnes naozaj veľmi cenné. Je v podstate jedno kedy je človek registrovaný, dôležité je však to, kto a ako sa oň stará. Myslím tým informácie a usmernenia. Lyoness Vám totiž dáva 10 druhov provízii a ja som človek neskromný… chcem ich všetky. Veľmi rád odovzdávam tieto moje skúsenosti a informácie ďalej a preto nielen registrujem ale sa aj starám o ľudí čo som registroval a tak si pomáhame navzájom. Veď nakoniec, Lyoness je nákupné spoločenstvo. Pýtaš sa ma na registráciu a investované peniaze. Hmm… neviem aké informácie o LYONESS máš ale už podľa tvojej otázky ti môžem povedať že sú mylné a skreslené. Registrácia je totiž bezplatná a k ničomu ťa nezaväzuje. NIEJE nutné a ani povinné aby si do toho niečo investoval.
  Registrovať sa dá v podstate 3 spôsobmi: 1.odporúčanie =registrácia na brožúru
  2.odporúčanie =registrácia online
  3.registrácia priamo na stránke LYONESS

 6. palo máj 12, 2014 z 5:27 am - Reply

  Majo keď hovoríš o tom, že netreba investovať peniaze prečo potom aby si sa stal premium členom musíš do toho vložiť 2000eur? A aké budú potom ešte následné investície to ešte neviem….?

 7. Ala máj 16, 2014 z 11:16 am - Reply

  Ahoj Majo, pošleš mi prosím ťa viac info alebo kontakt na teba? dik bel.alica@gmail.com

 8. Imro jún 9, 2014 z 3:19 pm - Reply

  Pekný deň prajem, v súčastnosti Lyoness výhody možete využiť v 53 štátoch na 5-tich kontinentov. Na Slovensku je 1539 obchodných partnerov, kde napr, Tesco, OMv, Baumax, Hypernova, Metagas, Nay, Euronics,Humanic, McDonalds, Fresh, Bepon,…atd sa považuje za jedného obchodného partnera, ale na Slovensku má viac obchodov. Ďalej sú členmi menšie obchody, ako aj náš, máme aj internetový obchod, Sintia.sk , potom hotely, elektrina ako napr. RWE, Energie 2, cestovné kancelárie, napr Aeolus, čerpacie stanice, lekárne, oddych, napr. Bardejovské kúpele, poisťovne, napr Genertel, atd, atd…. Ja využívam Lyoness výhody hlavne na tankovanie, dobíjanie mobilu, poistenie auta, elektrika, bežné nákupy , hlavne Tesco a Hypernova. Ako som púísal, my sme aj obchodným partnerom, takže mám prehlad z každej strany. A ako člen aké výhody mám? O tom v nasledujúcom príspevku, ak to niekoho zaujíma. Teraz len toľko: členstvo je bezplatné, životnosť karty je neobmedzená, a peniaze získané spať cez Lyoness od obchodných partnerov miniete tam , kde chcete. Aj mimo Lyoness.Všetky poplatky s prevodom peňazí znáša Lyoness. Ako zaujímavosť: Na Slovensku Lyoness začínal v r. 2005 tu u nás, v Komárne, v malej kancelárie. Teraz má sídlo v Bratislave na DIGI PARK ul. Einsteinova.

 9. mato júl 14, 2014 z 7:36 pm - Reply

  pozdravujem maja je vidno ze tie ovecky lovi uz davno mna dnes oslovil tiez jeden lovec dusi ktory ma lakal na 27000 eur ktore mu system vyplaca pravidelne ludia to ste vsetci taky sprosty ved kto bez prace dnes zarobi co i len tisíc eur ved keby to bola taka bomba tak sai by to robil stat atd. zavolal som nastastie ludom ktory v tom systeme su a verte ze to nieje tak ako sa tu hovori „robte vsetko ako doteraz a system bude pracovat za vas “ za cele roky dostali dvadsat eur spat do systemu natlacili cca dasattisic je to ale iba moja skusenost z dnesneho dna ak ma niekto inu realnu rad si precitam ale nie len od lovcov dusi ale poprosim od realnyl ludi ved ak si niekto precita clanok od lovca tak uz podla tej retoriky je to jasne o co ide

 10. Imro júl 19, 2014 z 12:18 pm - Reply

  Ahoj mato, ako čítam, ty si veľmi mimo, ani šajnu nemáš o čom je Lyoness. O akých natlačených peniazoch píšeš? Počúvaš sa vobec. Do Lyoness nemusíš vkladať žiadne peniaze!! Máš Lyoness kartu zadarmo, nakupuješ u obchodných partnerov Lyoness , a vždy, keď sa ti nazbiera 10 €, Lyoness ti ich vyplatí na tvoj účet, ktoré možeš minúť aj mimo Lyoness. Je to také zložité? Čo na tom nechápeš? Tí ktorí chcú v Lyoness pracovať, majú možnosŤ do systému vložiť preddavky, a títo ludia ponúkajú Lyoness ďalej. Ale ten, kdo nenakupuje cez Lyoness, alebo si nevytvára pod sebou skupinu , samozrejme že nič z toho nemá. Snáď ani ty tomu neveríš, že doma sedením a nič nerobením ti Lyoness bude peniaze posielať. A najnovšia správa: Lyoness a MasterCard vydali kartu, kde nie len u obchodných partnerov Lyoness , ale všade tam, kde prijímajú MasterCard, budú vracať peniaze z každého nákupu. Bude to od 8. novembra.

 11. Jan august 11, 2014 z 8:21 pm - Reply

  Imro súhlasim s tebou . Máš pravdu 🙂

 12. Petrik31 august 12, 2014 z 1:45 pm - Reply

  Zdravim, chcel by som len potvrdit Vase skusenosti. Len teraz s Lyoness zacinam. na zaciatku som bol velmi skepticky, mal som kopec otazok. ale hned, ako som pochopil system, som sa jednoznacne rozhodol a teraz uz uvazujem nad Premium clenstvom. Len, netreba zabudat, ze bez prace nie su kolace. a za mesiac sa urcite nikdo milionarom nestane 🙂

 13. Martin august 18, 2014 z 3:37 pm - Reply

  Ak by mal niekto akékoľvek otázky k Lyoness kludne napíšte mail alebo sms zavolám späť a vysvetlím Vám všetko 0904 490 788

 14. Imro august 31, 2014 z 2:20 pm - Reply
 15. radim september 2, 2014 z 10:46 am - Reply

  Myšlienka nákupného spoločenstva je jedinečná. Každý si sám slobodne môže vybrať z niekoľkých možností. Môže šetriť pri nakupovaní a získať tak časť peňazí späť, vybudovať si malú nákupnú sieť a ako poďakovanie od obchodníkov mať priateľský bonus. Najvyššia možnosť je budovať sieť aktívne do hĺbky (a to sa bavím o niekoľkých hodinách, denne), pretože teraz, po nadviazaní spolupráce s Mastercard, bude mať túto kartu behom pár rokov miliarda ľudí na celej planéte. Karta bude platiť ako u partnerov, tak u všetkých ostatných obchodníkov. Pre bližšie informácie sa mi môžete ozvať.
  http://www.mylyconet.com/radimkabatek/SK/

 16. Braňo september 23, 2014 z 7:08 am - Reply

  Môj príbeh LYONESS.
  Registrácia 1.2.2005
  Premium člen od: 2.2008
  Jediné čo ľutujem je, že som systém nepochopil už 1.2.2005
  Ak chce niekto vedieť viac tu je môj mail: trout@centrum.sk

 17. buco október 20, 2014 z 7:29 pm - Reply

  to že lyoness je forma zárobku je jasná vec
  pochopit sa dá za pár minút.
  ja ale nechápem obchodníkov ktorí sa stávajú pertnermi tohto zbytocného medziclánku medzi kupujúcim a predavajucim,ked je obchodník schopný dat zlavu cca 6 % firme lyoness-preco tu zlavu nedá rovno vsetkýcm zákaznikom v nizsích cenách-preco z mojich penazí dostanem ja 1% fero nadomnou 0,5 %a miso zasa z mojich penazí 0,5 % a lyoness zbytok.
  firma lyoness netvorí žiadne hodnoty len doporučuje nakupovať u obchodných partnerov ktorý musia mať v zásade predražený tovar aby vobec mohli vstúpit do partnerstva s lyonessom.
  ja som tiez obchodník a obchodujem s rabatom 5 % takze ja som z logického dôvodu odmietol spoluprácu. keby obchodujem s 30% tak by som do toho mohol ist ale kedze si vazim svojho zakaznika tak dam celu moznu zlavu rovno jemu
  bohuzial firma lyoness vyuziva negramotnost ludi pretoze ludia nechcu kupovat lacnu vec napr.za 10 eur oni chcu 1+1 zadarmo aj ked zaplatia 24 oni kupia 10 eurovu vec za 12,- a potom sa tesia z 1 % money back co je 12 centov.
  samozrejme ktorí maju pod sebou 50 aktívnych clenov a radia im nakupovat predrazené veci tak mi budú oponovat ze som to nepochopil —-ale pochopil-a netrvalo mi to ani 3 roky ako branovi ,kto to nechápe nech sa vráti na základnú školu lenže matematika nepustí keď dá niekto lyonessu zlavu 6 % tych 6% navyse musi aj zarobit + vstupný poplatok cca 2300 eur.
  keby vstúpim do spolupráce s firmou lyoness ako obchodník kľudne by som mohol mat na dverách nápis“ drzitelia karty lyoness 2 % cash back tí co kartu nemajú zlava 6% a bol by som na tom rovnako a ktorý zákazník by bol na tom lepsie ??????
  urcite sa v princípe nejedná o podvod aspon nie v rámci cash back-vnútrofiremné kupovanie pozícii je už asi pyramidka
  ľudia zobuďte sa -aj tí ktorých to živí peniaze Vám nadáva spať lyoness ani obchodný retazec-sú to peniaze Vasich známych ktorým ste rozdali karty a odporučili im nakupovať v drahších obchodoch a samozrejme sa z nich ujde aj na sponzoring golfu,futbalu a zakladatelom firmy.
  Je mi len luto ,ze takato firma moze vôbec existovať a fungovať -ale v tomto svete fungujú aj iné anomálie tak sa niet čomu čudovať.
  pekný večer prajem.
  ospravedlnujem sa za pravopis

  • Julo január 20, 2015 z 1:14 am - Reply

   Ahoj buco, daj mi vedieť, kde máš obchod a ja prídem k tebe urobiť nákup, pokiaľ to nebude veľmi ďaleko od Bratislavy. Toto píšem naozaj úplne vážne. Ahoj, Julo

 18. laci november 10, 2014 z 8:35 am - Reply

  zhrnutie lyoness

  obchodný partner lyonessu – ziadna výhoda
  používanie karty lyoness – žiadna výhoda
  registracia 200 ludi pod seba a odporúčanie nevýhodných nákupov-bomba

 19. jim45 november 15, 2014 z 4:30 pm - Reply

  Zasluha ‘rakuskeho profesora matematiky’ je jedine v tom, ze sklbil system nakupne spolocenstvo s pyramidovou hrou. Pre organizatorov Lyoness to ma obrovsku vyhodu, nikto z clenov nemoze povedat, ze nic nedostava. Su to sice absolutne smiesne odrobinky, ale dostava. Cast z nakupov ide samozrejme do sice umyselne velmi komplikovaneho, ale celkom jasne pyramidoveho systemu. To ma obrovsku vyhodu, ze organizatori Lyoness mozu tvrdit, ze ved podradeni clenovia do toho ‘nic nedavaju’. Toto uz je klamstvo hrubeho zrna, lebo nic netusiaci novi clenovia to platia predrazenymi nakupmi u partnerov Lyoness. Vacsina si vobec neuvedomuje, ze straca moznost vyberu obchodu, cize bola psychologicky okradnuta o najdolezitejsiu crtu trhu-konkurenciu. A ako k tomu pridu nakupujuci u partnera Lyoness, ktori nie su clenmi Lyoness a tuto nechutnu pyramidu musia nedobrovolne financovat vo vyssich cenach.

 20. Matusko Mateo Christo november 27, 2014 z 12:54 pm - Reply

  1 % z nakupu je fajn , ale pozna spolocnosti ktore davaju za aktivitu 100 nasobne viac ako to ze mi zo 100 eur vratia 1 % , aky je v tom rozdiel ci necham v obchode 99 eur alebo 100 eur ? iba ten ze to 1 euro miniem niekde inde ak nemam financnu inteligenciu a neinvestujem to , su spolocnosti ktore ludom davaju pasivny prijem , rentu , dozivitnu stabilitu prijmu nie smiesne drobne ktore im nepomozu naucit ich ze treba sa naucit investovat pretoze sporenie uz je zastarale a nepomaha v dnesnej dobe kedze peniaze sa znehodnocuju kazdy den .

 21. Julo január 18, 2015 z 6:23 pm - Reply

  Kamarátka mi povedala o Lyoness a ja na tom ani po pol roku nevidím nič špatné, jednoducho povedané – neplatím nikde za svoje nákupy plnú cenu, ale menej, chce to len trochu pochopenia systému Lyoness. Škoda, že som o tom nevedel skôr, ale nevadí, odporúčam každému, kto dokáže aspoň občas vybočiť zo svojej zabehanej trate a návykov a dokáže prekonať svoju pohodlnosť.

 22. astrum009 január 22, 2015 z 9:24 pm - Reply

  Velmi slabi clanok, Toto pisalo ciste Z-ko, Skoda to rozoberat. Taketo clanky by mali pisat iba ludia co sa vyznaju v danej problematike a maju prehlad. Ale aspon jedna vec na ukazku…. „problem je v tom, ze musite nakupovat u Lyoness partnerov“ … a kde inde chcete nakupovat??? Ste si vari mysleli, ze firma vam bude platit za nakupy u nepartnerov? 😀

  ps: nie som fanatickym Lyoness-akom, ani obhajcom tohto systemu.

  ps2: rada: financne negramotni a leniví ludia, vyhybajte sa vsetkym MLM ponukam, pretoze ocakavate „pecene do huby“ Nebudte naivní, lebo budete sklamaní. Vsetko treba odmakat, väcsina prilezitosti byva prezelecena v monterkach.

  ps3: „buco“ ospravedlnujem sa za komentar, nahodou som ho zahliadol, ale bud nevies matiku alebo Ti to niekto velmi zle vysvetlil. Ale dufam ze skor za b) 🙂 Poznam firmy co maju 35% medzirocny narast. Skus niekoho ineho 😉

  ps4: rada pre vsetkych. „Najlepsia moznost ako zistit, ci nieco funguje, je vyskusat si to na vlastnej kozi“ a to moze byt cokolvek v zivote. Prestante posudzovat, bude sa Vam lahsie zit 😉

  ps5: vsetko ma svoje vyhody a nevyhody, zalezi z akeho uhla pohladu sa na to pozerate a ci mate otvorenu mysel.

  ps6: uspeju vzdy len vizionari. Masa sa prida uz ked vsetko funguje a trh je prerozdeleny. Dobru noc

 23. rasto február 5, 2015 z 9:14 pm - Reply

  Jediny vas rozumny argument je aj tak nepravdivi…Nakupovat v predrazenych obchodoch?Nakupujem tam kde doteraz a rocne sa mi vrati cez 20eur len za to co prejem…to su tie kolace bez prace,kto chce zarobit viac,musi zhanat dalsich ludi,ale zas pre co nie,ked aj ono dostanu tych cca 20eur ,4 clenna rodina bez problemov dostane 70€,vsetko len za to ze nakupuju napr. vTescu.A mne to zase prinesie nejake drobne…tak z chuti do toho zakial to bude zadarmo a nikto na vas nevyvija tlak,aby ste nahanali ovecky,nemate co stratir

 24. Petrik február 17, 2015 z 8:56 am - Reply

  Ahojte,
  tiez by som rad prispel mojou skusenostou. Ja vyuzivam vyhody Lyoness asi pol roka. A na zaciatku som bol az prilis negativisticky, skepticky, robil som si srandicky z mojho odporucatela.
  Ale, po tom som si pozrel, kolko penazi sa mne a mojej rodine vratilo z nakupov.
  A LEN preto, ze ma to oslovilo a vidim v Lyoness obrovsky potencial, odporucam kartu aj dalej. Ak mate nejake pochybnosti – najlepsia skosenost je Vasa vlastna. Kartu mate zadarmo, skuske ju pouzivat. Ak Vas to neoslovi, ok. Ale ak ano, nenechajte si to pre seba.

 25. Chrutus december 11, 2015 z 9:31 pm - Reply

  jsem tam taky 7 let a jen jsem prodělal varuju všechny před touto největší pyramidou

 26. marcela december 17, 2015 z 9:03 am - Reply

  Vsetci tu riesite ze musite nakupovat u predrazenych partnerov,ale vsak si zoberte ze aj tesco club card je nieco podobne tiez dostavate peniaze spat ked tam nakupujete?a to vam uz nevadi?A ja poznam ludi,ktorí do kauflandu alebo lidla poriadne nepachnu…

 27. Marek apríl 24, 2016 z 8:36 am - Reply

  Kazdy zaregistrovany by mal byt automaticky pozbaveny svojpravnosti.

 28. mam cas máj 15, 2016 z 10:30 am - Reply

  Mam čas tak čítam všetko aj tieto príspevky a s úsmevom na tvári konštatujem ako je každý múdri či je to dobre alebo zle . Pokiaľ mi niekto dáva peniaze tak sa to môže sa nazývať pyramída , kocka ,či čertov kríž .Je len na mne či mi to vyhovuje a to využijem alebo nevyužijem.S pohľadu bežného kupujúceho príklad nakupujú dvaja tovar v tesco v hodnote 100 euro po zaplatení kto kúpil za 100 euro a kto za 99 . Keď mam možnosť kúpiť o 1% lacnejšie tak to kúpim a ten kto sa tomu braní je pravdepodobne nesvojprávny .Povieme si čo to je 1 %.Tak skúste zase na tom príklade kúpiť tovar v hodnote 100 euro či vám predaju za 99 keď ne mate zľavu 1%

 29. Triska október 13, 2016 z 9:13 am - Reply

  Dobrý den,
  také jsem byl u Lyoness, potom jsem zkoušel všechny možné další slevové portály až jsem si našel i když ne moc známý, ale přesto velmi spolehlivý ziskejte.cz, už mnohokrát mi poslali peníze a to rychle, nehledě na jejich bonusový program. Nevím, ale ani na zahraničních serverech jsem nenašel tak výhodný cashback.

 30. Martin december 30, 2016 z 5:40 pm - Reply

  Keď toto písal autor ,bol Lyoness v plienkach.
  Dnes sa radí medzi svetové špičky.Argumenty,typu nakupujem kvalitnejšì tovar inde a bez zĺavy už neobstoja, pretože s Lyoness už spolupracujú a karty akceptujú napr:
  Nay, Booking.com ,Ebay, Google, Mc.Donald a 60000 ďalších obch.partnerov. Takže o pyramídach sa tu už hádam baviť nemusíme,toto presvedčilo aj mňa v roku 2016 som sa tomu začal venovať vážne a som presvedčený ,že toto je momentálne najlepší a najspravodlivejší džop storočia. A nikoho nemusím na nič presviedčať,len ukážem,koľko som zarobil za rok 2016. Komentáre typu:je to podvod,ja to viem,lebo tam som ,už sami o sebe ukazujú,že nezarábajú tí,čo sú navrchu,ale tí,čo makajú. Myslite si o mne,čo chcete-ale tento vlak si újsť nenechám. A ešte pikoška na záver:
  Keď platíte bankomatovou kartou v obchode,komu ide provízia? Banke .Keď si kúpite lístok na zápas Slovanu,Sparty,Dukly Tn,Rapidu Wiedeň alebo Legia Waršava a veľa iným,komu pôjde provízia? MNE.
  Mohla ísť aj Vám. Toto ste už premeškali. Ale prichádzajú ďaľší. Ja od štátu dôchodok potrebovať nebudem. A čo Vy?….

  • DD11 február 9, 2017 z 5:29 pm - Reply

   Martin das mi na seba mail?rad by som ti napisal a pokecal o tom dik

  • tt máj 11, 2017 z 10:23 am - Reply

   posli aj mne majl 🙂

  • Kača september 12, 2017 z 7:39 pm - Reply
 31. Zdeno marec 31, 2017 z 11:21 am - Reply

  Ináč je tam aj Čínsky gigant Aliexpres ,asi najväčší e-shop v Ázii a neviem či nedýcha na chrbát aj AMAZONU

 32. Marek jún 7, 2017 z 11:29 am - Reply

  Přesně tak, nyní je Lyoness čili nově Cashback world hodně vpředu. Všichni mají možnost a nikdo je do ničeho nenutí. Pokud někdo nemá ty správné informace nemůže špinit jméno této společnosti. Pokud někdo má zájem o informace, klidně napište. hanzelkamarek@gmail.com

 33. Martina júl 19, 2017 z 10:52 am - Reply

  Ja som zacala s Lyoness asi pred 1.5 mes. Dovtedy som sa nikdy nezaujimala o tento typ spolocnosti a ani mi to nikto nikdy poriadne nevysvetlil. Az teda pred nedavnom som sa dostala ku kompletnym informaciam od cloveka, co konecne tie informacie vedel podat tak, ako sa patri a hned ma to chytilo. Nakupovat jedlo, tankovat a kupovat ine dolezite veci pre zivot musi kazdi, ja tiez a preco teda este neusetrit? Ved len mesacne prejazdim cca 300 eur. Riesite kvalitu tovaru? O com tu tocite? Aky podradny tovar Vam ponukaju Lyoness obch. partneri? Ved chodite vsetci do Tesca a vacsina z Vas aj tak nakupuje polsku “kvalitku“ v Lidli, len aby usetrila 10 centov na nakupe. A dokonca Vam ani nevadi, ze Vase pokrmy su “ochucovane“ posypovou solou. Takze argumenty typu…nekvalitny-predrazeny tovar od Lyoness obch.partnerov moze vypustit len clovek, ktoreho stredobodom jeho nakupneho vesmiru je miestny Lidl v Hornej Dolnej. Na margo pyramidy…ak nie ste podnikatel a nerobite len sam na seba, vzdy robite len v pyramide. Len sa to tak bezne nevola. Vsade mate sefa, manazera, on ma riaditela, gen. riaditela, prezidenta a pod. Moze to ist donekonecna. Problemom Slovenska je, ze ludia su uz tak zmagoreni, ze oni nechcu zarabat peniaze…oni chcu len pracu a pracovat az do umoru tela za 5 korun. Nech ziju ficovolici. Ak chcete zarabat aj s Lyoness, je samozrejme, ze zadarmo Vam nikto nenapcha peniaze do krku. Aj toto je praca ako kazda ina. Ak nic nerobis, nic nezarobis. Ak ste to pochopili ako nic nerobit a zarobit…tak bohuzial…alebo ste nepochopili o co ide, alebo Vam to bolo zle prezentovane. Este k mojej motivacii, preco si myslim, ze sietovy marketing nie je to najlepsie, ale vzdy lepsie ako byt “len“ zamestnanec. 22 rokov som pracovala v nadnarodnych korporaciach ako IT, logistika, supply chain. Ako kazdi ini, aj ja som mala manazera na SK, potom senior manazera, ktory bol sice na SK, ale bol to nejaky anglan, amik a pod. Dalsi level typu director a pod. bol niekde v US,UK,China a pod. Potom tam boli vice prezidenti, prezidenti a ja neviem ake vsetky mozne aj nemozne pozicie, na ktore som robila ja…pomaly jediny vykonny clanok v celom tom retazci. A pikoska…ak nahodou sa rozdelovali nejake bonusy, tak samozrejme ja, klikac, som dostala najmenej, lebo nejaky prezident niekde v US, ktory ma v zivote nevidel, rozhodol, ze moj vykon nebol dostatocne dobry. Tak tomu ja hovorim skvela motivacia. Ja som mala strukturu pyramidy ale opacnu…ten horsi pripad…rozvetvovala sa smerom hore…cize som bola ja, ako jediny podriadeny a len na SK som mala dvoch manazerov. Toto sa Vam nezda este horsi typ pyramidy? Zobudte sa. Pozrite sa na svet okolo Vas inymi ocami. Lyoness nie je dokonaly, ale co vybudujem, to mi zostane. Bez ohladu na to, kto je vas “manazer“ a kolko rokov to bude. Zostane to dokonca aj Vasim detom. Len treba pochopit co je budovanie pasivneho prijmu a necakat, ze sa to dostavi samo. Neurobi to za Vas ani Samo ani Sato :o))))

 34. Jozef júl 25, 2017 z 8:46 am - Reply

  Aj mňa ako majiteľa stravovacieho zariadenia lákali do Lyonessu. Jednoducho som im slušne povedal, že nemám záujem a otec dcéry, ktorá tam moju firmu lákala už so mnou po 20 rokoch nekomunikuje. Normálna firma láka zákazníkov na kvalitu tovaru a služieb. Prečo by z predaja mali profitovať aj taký vydriduchovia ako sú „gastráčové “ firmy alebo Lyoness MLM agenti. Prečo by som mal dať niekomu zľavu 5-410 % za to, že si u mňa niečo kúpi. Mám iného zákazníka, ktorý chodí trebárs častejšie, robí väčšie nákupy, tomu dám zľavu s radosťou, alebo to robíme vernostnými bodmi trebárs ako Slovnaft. ASleš takýchto vydricuchov aku je lyoness som už zažil od roku 1990 kopu ( spomínate na Golden World Club za 5-40 000 Sk, potom na Informačné brožúry za 1500 Sk.

Poslať odpoveď »