Internetová banka mBank patrí medzi najmladšie bankové subjekty na slovenskom trhu, vstup na Slovensko zahájila v roku 2007. Úplne prvá pobočka mBank však bola založená v Poľsku v roku 2000 ako retailová divízia BRE Bank SA. mBank sa orientuje predovšetkým na technologicky zdatných užívateľov, ktorí považujú internet za efektívny a pohodlný spôsob komunikácie s bankou. Klientami mBank sú teda najmä mladí ľudia, ľudia v stredom veku a všetci tí, ktorí preferujú bankové služby za čo najnižšie ceny a ktorí majú kladný vzťah k moderným spôsobom komunikácie. Nie každý napríklad vie, že mBank bola vôbec prvou virtuálnou bankou v Poľsku a jednou z prvých finančných inštitúcii, ktoré tento model fungovania priniesli do strednej Európy.

Banka v súčasnosti ponúka komplexné bankové služby pre individuálnych klientov ale aj pre podnikateľov. Ponuka zahŕňa bežný bankový účet, sporiaci účet, platobné karty (debetné aj kreditné), spotrebiteľské úvery (mPôžička) a hypotekárne úvery. Veľmi obľubeným produktom je bežný účet mKonto, ktorý sa vydáva bez poplatkov za zriadenie, vedenie či zrušenie účtu. K tomu klient bezplatne získa všetky odchádzajúce a prichádzajúce platobné príkazy cez internet banking, trvalé platby a inkasá, jednu bezkontaktnú platobnú kartu VISA a jeden výber hotovosti v mesiaci z ktoréhokoľvek bankomatu na Slovensku a v zahraničí. Dlhodobo si dobre vedie aj sporiaci účet eMax plus, ktorý ponúka jednu z najlepších úrokových sadzieb na trhu sporiacich produktov.

mbank_logoZaujímavým produktom je aj mHypotéka, čo je v podstate úverový produkt 3v1, podľa účelu použitia finančných prostriedkov – peniaze z úveru je možné použiť na kúpu nehnuteľnosti, na refinancovanie hypotéky z inej banky alebo ako bezúčelový úver (takzvanú americkú hypotéku). Úrokové sadzby sa pri uzatvorení životného poistenia začínajú od 1,99 % p.a. (pri variabilnej úrokovej sadzbe a s financovaním do 50 % z ceny nehnuteľnosti).

V dnešnej dobe mBank zastáva významnú pozíciu v slovenskom bankovom sektore a napriek dravému konkurenčnému prostrediu si dlhodobo udržuje pozíciu leadra v retailovom a internetovom bankovníctve.

Základné informácie a kontaktné údaje

Oficiálny názov BRE Bank SA, pobočka zahraničnej banky mBank v SR
Adresa hlavného sídla Einsteinova 24, 851 01 Bratislava
Info linka 0850 60 60 50 (Volania v rámci SR)

+ 421 232 101 080 (zo zahraničia)

Web www.mbank.sk
Email kontakt@mBank.sk
Kód banky 8360
Označenie – znakový kód BREXSA
SWIFT kód BREXSKBX