NN Životná poisťovňa, a.s. - profil – Finanza.sk

NN Životná poisťovňa, a.s. – profil

Názov poisťovne NN je odvodený od Nationale-Nederlanden, ktorá vznikla pred 50 rokmi. Korene však siahajú do roku 1845, kedy bola v Holandsku založená spoločnosť De Nederlanden špecializujúca sa na poistenie proti požiarom. Ani nie o dve desaťročia vznikla ďalšia spoločnosť Nationale Levensverzekering-Bank so zameraním na životné poistenie na domácom holandskom trhu. Obe firmy sa postupne rozširovali prostredníctvom akvizícií, čo prispelo k rozrastaniu produktového portfólia. V roku 1963 došlo k fúzií týchto spoločností a vytvoreniu dnes veľmi známej značky NationaleNederlanden. Obdobie od 60-tych do 80-tych rokov charakterizovali početné akvizície a otváranie pobočiek v USA, ale aj vo viacerých krajinách Európy a Ázie. V súčasnosti ponúka svoje služby v 18 krajinách, s významným zastúpením v Európe a v Japonsku.

Na slovenský trh životného poistenia vstúpila poisťovňa už v roku 1996 pod značkou Nationale-Nederlanden a pod touto hlavičkou pôsobila na Slovensku až do roku 2003, kedy došlo k zmene názvu na ING životná poisťovňa.

poistovna nn logoPo vyše desiatich rokoch vo farbách ING sa poisťovňa vrátila opäť k svojim koreňom a v roku 2015 došlo k rebrandingu. Od 23.3.2015 tak pôsobí pod novým názvom NN Životná poisťovňa, a.s. Zmena názvu bola súčasťou delenia poisťovacej časti ING od ING group. Rebranding poisťovne bol zároveň aj symbolickou bodkou za spoločným pôsobením s ING Bank (ktorá naďalej samostatne pôsobí na slovenskom trhu ako pobočka zahraničnej banky). Významný míľnikom bol aj vstup spoločnosti NN Group na burzu Euronext Amsterdam v roku 2014.

Poisťovňa sa na zameriava predovšetkým na ochranu rizík spojených so životom, ktoré neustále vylepšuje. Napríklad formou pripoistenia kritických chorôb ako napríklad rakovina. Od začiatku roka 2015 si pre klientov pripravila ďalšiu novinku – natrvalo zdvojnásobila poistné plnenie pri poistení smrti úrazom pri dopravnej nehode. To sa vzťahuje nielen na nehody v osobnom automobile, aj na motorke, v MHD, na bicykli ale aj na chodcov.

Stratégia spoločnosti je veľmi silne zameraná na proklientsku orientáciu. Z komunikácie je jasne cítiť zameranie na konkrétnych ľudí a nie na poistné zmluvy.

Základné informácie

Názov NN Životná poisťovňa, a.s
Adresa sídla Trnavská cesta 50/B, Bratislava 821 02
Adresa klientského centra Jesenského 4/B, 811 02 Bratislava
Klientska linka 0850 111 464
Email klient@nn.sk
Web http://www.nn.sk/
IČO 35691999

 

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someonePrint this page

1 Komentár »

  1. sklamany poistenec NN marec 2, 2016 z 3:12 pm - Reply

    Dobry den..mal som poistenie v NN a podstivo som im platil poistne do dna kym sa mi stal vazny uraz a musel som ist na PNku.Kedze som zivytelom 4-clennej rodiny spoliehal som sa na NN kedze som s nimi uzatvoril zmluvu a ostal som bez prijmu.Ale opak bol pravdou!Dodaval som potrebne papiere od lekarov a stale chceli viac absurdnejsie potvrdenia a za niektore som aj platil desiatky eur ktore mi mali preplatit a ani toho som sa nedockal.Mam zdokladovanych 6 mesiacov a zaplatili mi len za dva!A podarilo sa im to uhrat spinavou hrou aby mi uz nedali nic!Je to spinavost!takze NN absolutne neodporucam!ked prijimali odomna peniaze to nebol problem ale ked mali plnit svoju povinnost oni tak uz bol velky problem.informujem otom aby ste sa tiez nenechali takto oklamat o svoje peniaze.

Poslať odpoveď »