Pôvodom rakúska Oberbank nepatrí síce medzi najdôležitejších hráčov slovenského bankového trhu, no vďaka proklientskému prístupu a zameraniu sa na oblasti vyžadujúce intenzívne poradenstvo si svoje stabilné miesto našla aj v samotnom srdci Európy. Na Slovensku pôsobí ako pobočka zahraničnej banky od konca roku 2008, no jej počiatky siahajú až do roku 1869, kedy bola založená prvá pobočka v Linci. Neskôr sa stala súčasťou skupiny 3 bánk – „3 Banken Gruppe“, do ktorej patria aj BTV (Bank für Tirol und Vorarlberg) a BKS. Tieto tri regionálne banky majú prepojené svoje podiely takým spôsobom, že každá z nich vlastní časť akcií ostatných sesterských bánk, čo umožňuje vzájomnú kontrolu a pritom nezávislosť. Sila skupiny 3 bánk spočíva v tom, že vďaka regionálnemu pôsobeniu a nezávislosti majú dostatočnú flexibilitu a vďaka spolupráci a prepojeniu zase silu veľkej banky.

oberbank logoPrvá pobočka Oberbank v Slovenskej republike bola otvorená v apríli 2009 v Bratislave. Postupne sa sieť obchodných miest rozširovala aj na ostatné krajské mestá – v súčasnosti má pobočky v 5 mestách – Bankej Bystrici, Bratislave, Nitre, Trenčíne a v Žiline.

Komplexné služby poskytuje privátnym ale aj firemným klientom. Čo sa týka segmentu osobných financií, v ponuke sú bežné bankové služby a produkty ako bežné účty, platobné karty, sporiace a termínované vklady, služby elektronického bankovníctva a v neposlednom rade aj úverové produkty.

Oberbank AG sa osvedčila ako dôveryhodný a stabilný partner pre živnostníkov a malé a stredné firmy, ktorých oslovuje individuálnym prístupom. Klientom zo segmentu SME je k dispozícii firemný účet na mieru. Pri platbách zabezpečení a financovaní je možné využiť služby dokumentárnych a zaisťovacích obchodov banky, ktoré sú tiež vypracované na mieru s ohľadom na individuálne požiadavky firemných zákazníkov.

Oberbank sa radí medzi univerzálne banky, kde pod jednou strechou môžete získať všetky finančné produkty, vrátane leasingu (v spolupráci s Oberbank Leasing s.r.o.)

Firemný klient má prideleného vlastného poradcu, ktorý dokáže poradiť aj v prípade, ak sa rozhodnete rozšíriť svoje podnikateľské aktivity do okolitých krajín – do Českej republiky, Maďarska, Rakúska či Nemecka. Kontaktná osoba pre zahraničné aktivity zostáva nezmenená.

Kontaktné údaje

Adresa Oberbank AG pobočka zahraničnej banky v Slovenskej republike

Prievozská 4/A, 82109 Bratislava

Telefón + 421 2 5810 6800
Kontakt pre blokáciu karty + 421 2 5966 8230
Kód banky 8370
SWIFT kód OBKLSKBAXXX
IČO 36861146
DIČ 4020139662