Osobný účet z Prima banky ponúka vedenie bežného účtu v domácej mene a k tomu niekoľko ďalších bežných bankových služieb v cene balíka. Poplatok za vedenie Osobného účtu spolu s balíkom služieb je aktuálne 3,90 € mesačne. Čo všetko je zahrnuté v cene?

  • vedenie bežného účtu v eurách
  • výpis z účtu zasielaný jeden krát mesačne
  • zriadenie trvalého príkazu alebo inkasa, zmena a zrušenie trvalých príkazov zadaných prostredníctvom internet bankingu
  • tuzemský príkaz na úhradu zadaný prostredníctvom internet bankingu a cezhraničný platobný príkaz v eurách v rámci krajín EHP zadaný elektronicky
  • jedna debetná platobná karta Maestro
  • všetky výbery hotovosti z bankomatov Prima banky
  • všetky bezhotovostné platby kartou
  • prístup a využívanie služieb elektronického bankovníctva
  • sms notifikácia k zrealizovaným transakciám

 

Prima banka ponúka možnosť zriadenia povoleného prečerpania k Osobnému účtu, čo je v podstate finančná rezerva, ktorú môžete využiť akonáhle nebudete mať na účte dostatok vlastných finančných prostriedkov. Je len na Vás, akým spôsobom budete peniaze z kontokorentu čerpať – či výberom hotovosti z bankomatu, alebo formou bezhotovostnej platby u obchodníkov, prípadne bezhotovostným bankovým prevodom. Keďže povolené prečerpanie je formou úveru, čerpané finančné prostriedky sú úročené úrokovou sadzbou. Úroky sa budú účtovať len zo skutočne čerpanej sumy a za dni, kedy ste boli na účte v mínuse. Jedná sa o voliteľnú službu.

 

Zaujímavým benefitom je aj debetná platobná karta Maestro, ktorú banka automaticky vydáva k Osobnému účtu. Táto platobná karta okrem štandardných funkcií má aj jednu výhodu navyše – jej majiteľa odmeňuje takým spôsobom, že vracia z každej bezhotovostnej platby 0,5 % späť. Vďaka týmto odmenám môžete získať zľavu z mesačného poplatku, ktorej výška bude závisieť od objemu bezhotovostných transakcií uskutočnených kartou. Ak napríklad mesačne kartou utratíte 480 €, Prima banka Vám vráti 2,40 € späť. Ak by ste chceli mať vedenie účtu bez poplatku, tak by ste museli kartou mesačne zaplatiť za tovar a služby u obchodníkov minimálne 780 €. Mesačný poplatok za vedenie účtu bude vrátený aj klientom, ktorých priemerný kreditný zostatok bude minimálne 10 000 €. Prima banka kopíruje aktuálne trendy, kedy sa banky snažia odmeňovať klientov za aktívne využívanie účtu – napríklad zľavou z poplatku za poskytnutie hypotekárneho úveru a zľavou z poplatku za vedenie úverového účtu.