Ak aktuálne riešite otázku refinancovania predtým poskytnutých pôžičiek, prípadne máte záujem o nový úver – či už neúčelový alebo na financovanie bývania, najviac Vás bude zaujímať výška úrokovej sadzby a ročná percentuálna miera nákladov. S názorom, že každému padne úver s nižším úrokom sa dá len súhlasiť. OTP banka začiatkom tohto roka odštartovala akciovú ponuku úverov so zníženými úrokovými sadzbami. Pre veľký záujem je ponuka doteraz aktuálna. Kampaň má názov: Pozor! Padajú úroky. Zníženie úrokových sadzieb sa týka troch hlavných úverových produktov OTP banky – EXPRES úveru na čokoľvek, úveru na bývanie a otp REFINANC expres úveru. Cieľom tejto kampane je podporiť predaj vyššie uvedených produktov. Nerozhodných záujemcov chce banka motivovať úrokovou úsporou až do 3,20 % p.a. Celé to funguje na bonusovom systéme, pri ktorom môže klient sám ovplyvniť výšku svojho úroku za aktívne používanie účtu v tejto banke a za poistenie úveru.

Ponuku môžu využiť ako existujúci tak aj noví klienti, pravda je však taká, že klienti ktorí majú v OTP banke otvorený účet, na ktorý si pravidelne nechajú zasielať výplatu, získajú lepšie podmienky.

Najväčšiu zľavu z úrokovej sadzby vo výške až 3,20 % p.a. ponúka banka na otp REFINANC expres. Jedná sa o produkt, prostredníctvom ktorého môžete prefinancovať predtým poskytnuté pôžičky z iných finančných inštitúcií a znížiť si tak mesačnú splátku. Vďaka refinancovaniu môžete ušetriť na poplatkoch za vedenie viacerých účtov, ale najpodstatnejšia úspora sa dosiahne celkovým znížením úrokovej sadzby. V neposlednom rade výhodou refinancovania je sprehľadnenie výdavkov. Banka sľubuje automatické zvýhodnenie úrokovej sadzby až o 2 % p.a. oproti úrokom aktuálne splácaných úverov. Zvýhodnenie však platí len do istej hranice, a tou je 8,50 % p.a., čo je minimálna sadzba, za ktorú OTP banka aktuálne ponúka otp REFINANC expres.

Podobný model automatického zvýhodnenia úroku zvolila pri REFINANCOVANÍ ZUNO Bank. Len s tým rozdielom, že v tejto online banke je spodná hranica úrokovej sadzby stanovená na 6,90 % ročne.

otp bankaSpäť ale k REFINANC expresu z OTP banky. Okrem dvojpercentného automatického zvýhodnenia aktuálne splácaných pôžičiek môže klient počítať s ďalším úrokovým bonusom vo výške 0,8-1% v prípade, že si v tejto banke nechá zriadiť účet a bude si naň posielať mzdu (v závislosti od výšky posielanej mzdy na účet v banke, respektíve pomeru posielanej mzdy k výške mesačnej splátky – detaily sú uvedené v tabuľke nižšie )

V prípade, že sa klient rozhodne pre poistenie refinančného úveru v poisťovni Groupama Garancia získa dodatočný bonus z úroku o ďalšie 0,2 % p.a. Pri splnení vyššie uvedených podmienok si tak môžete znížiť úrok celkovo až o 3,20 %, pričom refinancovať sa dajú okrem klasických „spotrebákov“ aj povolené prečerpania a kreditné karty.

Ako sa určí výška kumulovanej zľavy?

Automatické zvýhodnenie úrokovej sadzby Násobok anuitnej splátky (presmerovaná mzda) Poistenie úveru v poisťovni Groupama
1,50 – 2,99 3,00 – 4,99 5,00 a viac
2% 2,80% 2,90% 3,00% 3,20%

Ďalšia akcia sa týka neúčelového úveru pod názvom otp EXPRES úver, ktorý získate v rámci reklamnej kampane so zvýhodnením úrokovej sadzby až o 1 %. Podmienkou je zriadenie účtu a presmerovanie mzdy do tejto banky. Jedno percentná zľava je však maximálna – výška zľavy sa vypočíta podľa toho, koľko násobok anuitnej splátky si budete mesačne posielať na otp účet. Výšku zľavy z úroku ilustruje nasledovná tabuľka:

Násobok anuitnej splátky (presmerovaná mzda) 1,50 – 2,99 3,00 – 4,99 5,00 a viac
Výška zľavy z úrokovej sadzby 0,80% 0,90% 1,00%

 

Prostredníctvom pôžičky na čokoľvek si môžete požičať sumu až do výšky 20 000 € bez zabezpečenia a bez ručiteľa. Dobu splatnosti si môže klient zvoliť samostatne, podľa toho, ako vysokú mesačnú splátku si môže dovoliť, maximálna lehota splatnosti je však 7 rokov. Výhodou je expresne rýchle spracovanie žiadosti bez príplatku a možnosť získať pôžičku aj bez dokladovania príjmu (čo platí aj pre neklientov banky)

Poslednou ponukou z kampane Pozor! Padajú úroky je možnosť získať zľavu vo výške 0,4 % p.a. na novo poskytnutý Úver na bývanie. Zľava sa uplatní automaticky pri presmerovaní mzdy do OTP banky.