Zdá sa, že apríl sa bude niesť v znamení jednotných sadzieb hypotekárnych úverov. Pár dní potom, čo VÚB banka ohlásila jednotnú východziu sadzbu pre záujemcov o financovanie bývania (s aspoň priemernou bonitou) vo výške 3,39% ročne (ktorá môže zriadením voliteľných služieb klesnúť až na 2,79% p.a.), svoje členstvo v klube „rovnakých úrokových sadzieb pre každého“ obnovila aj Prima banka. Presnejšie povedané, Prima banka už v tomto klube dávno je, no s účinnosťou od 1. apríla si pre svojich klientov pripravila príjemné prekvapenie v podobe zníženia úroku z pôvodných 3,4 % na aktuálnych 3% p.a. Nový úrok vo výške 3% ročne platí pri fixácii na tri roky. Odniesť si ho môže každý, kto prejde základným skóringom banky – bez ohľadu na objem úveru či bonitu klienta a bez akýchkoľvek ďalších podmienok.

Zaujímavý úrok je často podmienený využívaním ďalších platených služieb

Konkurenčné banky, pokiaľ ponúkajú rovnaký úrok pre každého s atraktívnym úročením, si kladú viaceré podmienky. Získanie propagovaného úroku je často podmienené naviazaním na využívanie ďalších služieb – ako zriadenie účtu v banke a pravidelné zasielanie príjmu na tento účet (často je stanovené minimum, ktoré musí na účet každý mesiac pribudnúť), ďalej povinné poistenie úveru, poistenie nehnuteľnosti a domácnosti. Hypotekárna banka, pokiaľ ponúka jednotný úrok pre každého, si môže klásť aj ďalšie podmienky – napríklad min. objem úveru, maximálne LTV (pomer úveru k hodnote nehnuteľnosti) či umiestnenie nehnuteľnosti v bratislavskom kraji.

prima banka logoPrima banka si žiadne takéto podmienky nekladie a sľubuje, že úrok vo výške 3% si odnesie každý, kto prejde základným skóringom banky. Ak by sme ponuku hypotéky v garantovanej výške 3% p.a. pri fixácii na 3 roky porovnali s februárovým priemerom (3,55% p.a.) tak hypotéka Prima banky vychádza výrazne lacnejšie ako je aktuálny priemer na trhu.

Každý jeden klient u nás pri 3-ročnej fixácii dostane lepšiu úrokovú sadzbu, než je priemerná sadzba na trhu. V prípade hypoték tak aj naďalej ideme cestou maximálnej transparentnosti a výhodnosti,“ uvádza Henrieta Gahérová, riaditeľka divízie riadenia produktov Prima banky.

Istotne aj vďaka transparentným podmienkam, atraktívnemu úročeniu a jednoduchému procesu vybavenia žiadosti Prima banka zaznamenala rekordný prírastok nových obchodov. Vo februári poskytla takmer trojnásobne viac nových hypoték ako vlani, vďaka čomu medziročne vzrástlo portfólio hypoték o 56 % na 430 mil. EUR. Prima banka sa tak právom radí medzi najrýchlejšie rastúce banky v oblasti hypoték na tuzemskom trhu.