V posledných rokoch sa nedá nevšimnúť si zvýšený záujem Slovákov o refinancovanie úverov. S finančnými produktami pri ktorých sa stará pôžička vymení za novú s lepšími podmienkami sa ako keby roztrhlo vrece.

Banky tak reagujú na požiadavky svojich klientov, ktorí už nechcú splácať predražené úvery. Každý, kto si doposiaľ riadne a včas splácal svoj záväzok, môže jednoducho povedané zmeniť banku a ušetriť tým dosť peňazí na úrokoch ale aj na poplatkoch za vedenie úverového účtu.

O refinancovanie má záujem takmer každý druhý dlžník

Banky zažívajú nápor žiadostí o refinancovanie, prípadne konsolidáciu úverov pri znížení úrokových sadzieb a pri spustení reklamných kampaní. Vysoký záujem o tieto produkty je daný aj konkurenčným bojom jednotlivých bankových domov. Podľa nedávnych prieskumov, ktoré realizovala VÚB banka, otázka refinancovania je aktuálna a zaujíma až polovicu zo všetkých dlžníkov. To však nebolo jediné zistenie. Z prieskumu tiež vyplýva, že až tretina Slovákov by mala problém vyjsť do výplaty bez aktivovaného povoleného prečerpania alebo kreditnej karty. Pravidelne a dlhodobo „na dlh“ žijú tisícky slovenských domácností. Istotne aj tieto zaujímavé zistenia boli jedným z dôvodov, prečo VÚB banka do svojej ponuky úverových produktov zaradila takzvanú Flexipôžičku na vyplatenie úverov, ktorá sľubuje úrokové zvýhodnenie až 2 %. Vďaka nižším úrokom a dlhej lehote splatnosti (až 10 rokov) je možné výrazné zníženie mesačnej splátky, nezriedka až o 50 %. Okrem toho, že si takýmto spôsobom znížite finančné zaťaženie, Vaše mesačné výdavky budú prehľadnejšie, nakoľko splácať budete len jeden úver s jedným dňom splatnosti a navyše nebudete musieť platiť drahé poplatky za vedenie úverových účtov, kreditných kariet či povolených prečerpaní. Podľa údajov zistených Všeobecnou úverovou bankou si v priemere na vyplatenie starých dlhov požičiavame až 7500 € s lehotou splatnosti až 8 rokov. Vďaka zvýhodnenej úrokovej sadzbe až o 2 % a odpusteným poplatkom za vedenie úverového účtu a za poskytnutie pôžičky tak môže klient ušetriť počas celej splatnosti až 1200 €.

Atraktívne úrokové sadzby poskytuje viacero bánk

percenta kockyVÚB banka však nie je jediná, ktorá na refinancovanie láka výhodnými sadzbami. Začiatkom roka OTP banka spustila akciu s marketingovo pútavým názvom: „Pozor, padajú úroky.“ Zmyslom akcie je zníženie úrokov na vybraných úverových produktov podľa toho, aké dodatočné produkty si klient objedná. v OTP banke si tak môžete zriadiť extra výhodný otp REFINANC expres úver s úrokovým bonusom až 3 % p. a. Zvýhodnenie úrokovej sadzby o 2 % p.a. oproti pôvodnej sadzbe je automatické a získa ho každý záujemca, ktorému mu bude schválený otp REFINANC expres. Automatické zvýhodnenie o 2 % však platí do najnižšej úrokovej sadzby 8,5 % p.a. V prípade, že si klient presmeruje mzdu na účet do OTP banky, tak získa ďalšie zvýhodnenie o 0,8 % p.a. a ak si poistí refinančný úver v poisťovni Groupama Garancia OTP banka poskytne ďalší úrokový bonus vo výške 0,2 %. Celkom tak môžete získať úrok nižší až o 3 %. Prostredníctvom otp REFINANC Expres úveru môžete refinancovať záväzky voči iným finančným inštitúciám až do výšky 20 000 €, znížiť si celkové náklady, získať úver bez dokladovania príjmu a sprehľadniť si výdavky.

Zľahčenie úveru o 2 % sľubuje aj direct banka ZUNO, ktorá poskytne automatické zníženie úrokovej sadzby oproti starej účelovej alebo neúčelovej pôžičke, pričom zníženie je obmedzené minimálnym úrokom 6,90 % ročne. Prostredníctvom ZUNO pôžičky môžete splatiť a nahradiť až 10 úverov novým vo výške od 500 € maximálne však do 20 000 €.