Tatra banka si pre mladých ľudí vo veku od 15 do 26 rokov pripravila špeciálny študentský účet s množstvom často používaných bankových služieb. Mladí si tak môžu užívať výhody balíka služieb Tatra Personal podstatne lacnejšie ako štandardní klienti. Bez poplatku je pre mladých vo veku od 15-20 rokov. Po dosiahnutí 20 – teho roku je potrebné banke priniesť potvrdenie o štúdiu v dennej forme, po jeho predložení bude konto grátis až do 26 rokov. Navyše, ak po ukončení študentských zliav požiadate o zriadenie Tatra Personal TB pre štandardných klientov, získate 50 % zľavu z balíka služieb na obdobie dvoch rokov, maximálne do dovŕšenia 28 roku.

Poďme sa teraz bližšie pozrieť na služby, ktoré poskytuje študentský účet Tatra banky:

 • zdroj: tatrabanka.sk

  zdroj: tatrabanka.sk

  možnosť bez poplatku neobmedzene prijímať platby na účet

 • debetná platobná kartu VISA Electron s maximálnym denným limitom pre bezhotovostné platby a výbery v hotovosti od 50 do 500 €. 18 a viac roční klienti môžu požiadať o debetnú kartu Mastercard s limitom od 300 -2000 € za mesiac

 • bezhotovostné platby kartou za tovar a služby u obchodníkov doma aj v zahraničí bez poplatku

 • platiť je možné aj mobilom so službou Mobilné platbyTB (ak máte telefón s NFC technológiou a ste klientom O2 alebo Orange alebo ak vlastníte iPhone)

 • prístup do moderného a prehľadného internet bankingu, odkiaľ môžete sledovať stav na Vašom účte, realizovať domáce a zahraničné platobné príkazy z pohodlia domova alebo sledovať Vaše výdavky prostredníctvom spending reportu (je dostupný aj cez službu Mobilné platby)

 • platby faktúr pomocou trvalých príkazov a inkás

 • možnosť využívať mobilnú aplikáciu Tatra banka

 • vrátiť peniaze kamarátom cez aplikáciu Tatra banka VIAMO

 • bez poplatkov vyberať hotovosť z rozsiahlej siete bankomatov Tatra banky

Benefity navyše

 • Študentská debetná karta VISA Electron nielenže dobre vyzerá, ale môžete ňou platiť až 7 krát rýchlejšie vďaka bezkontaktnej technológii. Pri menších platbách do 20 € stačí sa s kartou iba priblížiť k platobnému terminálu a platba sa zrealizuje aj bez zadania PIN kódu.

 • K študentskému kontu navyše získate aj sporiaci účet – prístup do sporiaceho systému je internet bankingu. Vďaka sporeniu budú peniaze úročené vyšším úrokom ako na bežnom účte. Tatra banka ponúka tri spôsoby sporenia – jednorazovým vkladom, pravidelným prevodom alebo z každej platby kartou. Úspory na sporiacom účte máte pritom stále k dispozícii

 • Zasielanie výpisu z účtu na email – prihlásením sa do internet bankingu môžete zmeniť klasickú formu zasielania výpisov prostredníctvom pošty na elektronickú. Okrem šetrenia životného prostredia si môžete nastaviť ľubovoľný dátum a frekvenciu zasielania výpisov. Výpis z účtu Vám tak prípade v požadovaný deň priamo do Vašej emailovej schránky, kde je bezpečne chránený Vami vybraným heslom

 • SMS notifikácia o každom pohybe na účte

Parametre

Názov banky

Tatra banka, a.s.

Názov produktu

Študentský účet

Podmienky a doklady

vek 15-26 rokov, doklad totožnosti, prípadne aj doklad o dennom štúdiu (študenti starší ako 20 rokov, ak chcú mať účet naďalej zdarma)

Mesačný poplatok za študentský účet

do 20 roku: 0 € / mesiac

od 20-26 rokov: 0 € / mesiac po predložení potvrdenia o dennom štúdiu

inak: 7 € / mesiac

Debetná karta k účtu

VISA Electron

Email výpis

áno

SMS notifikácia

áno

Zrušenie

0,00 €

Požaduje sa minimálny zostatok?

nie

Úrok

0,01%

Poplatok za prijatú platbu v EUR

0,00 €

Platba kartou

0,00 €

Prevodný príkaz

zadaný na pobočke:1,20 €

cez internet: 0 €

Trvalý príkaz

0,00 €

Inkaso

0,00 €

Vklad hotovosti na pobočke

0,00 €

Výber hotovosti na pobočke

2,50 €

Poplatok za výber hotovosti z bankomatov Tatra banky

0,00 €

Poplatok za výber hotovosti z bankomatov ostatných bánk v SR a v zahraničí

2,00 €