Tatra banka sa snaží osloviť aj tých najmenších klientov, pre ktorých si pripravila špeciálny účet s balíkom služieb – Detský účet s Batman kartou.

Banka v účte pre deti vidí príležitosť, ako si podchytiť budúceho klienta a zároveň tým podporuje finančnú gramotnosť detí, ktoré si prostredníctvom účtu uvedomia hodnotu peňazí a naučia sa s nimi hospodáriť.

Detské konto poskytuje banka pre deti od 6 až do 15 rokov. Po dovŕšení vekovej hranice 15 rokov sa detský účet automaticky zmení na študentské konto.

Parametre

Názov banky Tatra banka a.s.
Názov produktu Detský účet s Batman kartou
Vedenie účtu s balíkom služieb 0 € / mesiac pre deti do 15 rokov
Zrušenie 0,00 €
Požaduje sa minimálny zostatok? nie
Debetná karta k účtu VISA Electron s bezkontaktnou technológiou, pre deti od 6 rokov
Úrok 0,01%
Poplatok za prijatú platbu v EUR 0,00 €
Prevodný príkaz zadaný na pobočke:1,20 €, zadaný cez internet: 0,18 €
Trvalý príkaz 0,18 €
Inkaso 0,18 €
Vklad hotovosti na pobočke 0,00 €
Výber hotovosti na pobočke 2,50 €
Platba kartou 0,00 €
Poplatok za výber hotovosti z bankomatov Tatra banky 0,00 €
Poplatok za výber hotovosti z bankomatov ostatných bánk v SR a v zahraničí 2,00 €

Rodičovská kontrola cez internet banking

Konto Tatra Personal pre deti je síce vedené na meno dieťaťa, ale samozrejme všetky administratívne záležitosti súvisiace so zriadením a správou účtu sú v kompetencii rodičov ako zákonných zástupcov. Rodič má navyše pod kontrolou všetky zrealizované transakcie prostredníctvom internet bankingu alebo emailového výpisu. Ešte väčšiu kontrolu je možné získať aktivovaním b-mailu – sms notifikácie pri každej zrealizovanej transakcii.

Bezkontaktná debetná karta s Batman dizajnom

K detskému kontu prináleží jedna bezplatná bezkontaktná debetná karta s originálnym dizajnom Batman, ktorá sa poskytuje s prednastaveným denným limitom 50 €, ale limit je možné zmeniť v rozsahu od 20 € so 200 €. Karta sa vydáva deťom od šiestich rokov veku.

S kartou je možné bez poplatkov a neobmedzene vyberať hotovosť z bankomatov Tatra banky a platiť za tovar a služby u obchodníkov. Platby kartou a výbery z bankomatov TB sú bezplatné. Za výber z cudzích bankomatov sa platí poplatok vo výške 2 €.

Vďaka bezkontaktnej funkcionalite sa platí za menšie nákupy do 20 EUR rýchlejšie a pohodlnejšie jednoduchým priložením karty k čítačke bez zadávania PIN kódu. Najmä pre deti je to bezpečnejší spôsob platby ako platba v hotovosti.

obr. zdroj: tatrabanka.sk