Unicredit bank predstavila U konto kde je všetko bez poplatkov, s jednou podmienkou – Finanza.sk

Unicredit bank predstavila U konto kde je všetko bez poplatkov, s jednou podmienkou

Poznáte to: viaceré banky lákajú nových klientov na účet zadarmo, no keď sa pozriete bezplatnému produktu lepšie „na zúbok“ zistíte, že zadarmo až tak veľa muziky neponúka. Bez poplatku spravidla dostanete zriadenie, vedenie účtu, jednu platobnú kartu, prijaté a odoslané platby na účet, výpis emailom, sporiaci účet a ak máte šťastie, tak aj jeden bezplatný výber hotovosti z bankomatu Vašej banky. Unicredit Bank nedávno predstavila bežný účet U konto, ktorý na rozdiel od ostatných bezplatných účtov skutočne ponúka väčšinu bankových služieb zadarmo.

Za nulu mesačne…

unicredit_bank_logoZa 0 € mesačne môžete láry-fáry vyberať hotovosť z bankomatov (akýchkoľvek, nielen patriacich UCB a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí), nakoľko počet výberov nie je obmedzený. Okrem toho U konto zadarmo ponúka otvorenie a vedenie bežného účtu v domácej mene, v prípade záujmu vedenie, správu a poskytnutie povoleného prečerpania (možnosť ísť na účte do mínusu), jednu platobnú kartu Maestro, všetky platby kartou v SR a v zahraničí, ďalej prístup do služieb elektronického bankovníctva (Online Banking, Mobil Banking BankAir, UniTell). Bezplatné sú tiež všetky prijaté platby, všetky debetné tuzemské platby a Europlatby zadané jednorazovo cez Online Banking, Mobil Banking BankAir alebo zadané na základe trvalého príkazu a inkasa, hotovostné vklady na pobočke, zadanie trvalých príkazov a súhlasom s inkasom na pobočke, rovnako bezplatné je elektronické zadanie, zmena a zrušenie trvalých príkazov a súhlasom s inkasom.

Unicredit bank navyše ponúka „v cene“ za 0 EUR mesačne aj jeden účet v cudzej mene, čo je ideálne pre tých, ktorí napríklad pracujú v Českej republike, ale putá so Slovenskom celkom nepretrhli a tak potrebujú dva účty – jeden eurový a jeden v českých korunách. V UCB môžete mať oba zadarmo.

Je v tom nejaký háčik?

Za štedrou ponukou však nezištnú lásku banky smerom k jej klientom nehľadajte. Aj v tomto prípade platí – dnes zadarmo a „len tak“ nič nedostanete. Aj Unicredit Bank tak podmieňuje získanie bezplatného konta bezhotovostným kreditným obratom (výplata, dôchodok) vo výške minimálne 400 EUR mesačne. Po splnení tejto podmienky získa klient U konto bez poplatku. Navyše s garanciou podmienok až na 10 rokov, nejedná sa teda o krátkodobú akciu banky s cieľom čo najrýchlejšieho rozšírenia radov nových klientov, ale o dlhodobý zámer poskytovať plnohodnotný účet bez poplatkov.

Treba však počítať s možnosťou, že hranicu minimálneho príjmu na účet pre získanie bezplatného U konta si môže banka zmeniť podľa toho, ako sa bude vyvíjať výška priemernej mzdy v národnom hospodárstve.

Aj napriek podmienke minimálneho kreditného obratu vo výške 400 € by mala byť novinka z produktového portfólia Unicredit Bank zaujímavá a výhodná pre väčšinu klientov – najmä pre zamestnancov, ktorým na účet pribudne viac ako 400 € mesačne. Výhodu majú mladí od 15-26 rokov, ktorých sa táto podmienka netýka. Tí si môžu užívať skvelý účet s takmer neobmedzenými bankovými operáciami bez poplatkov aj bez toho, aby si naň zaslali čo i len euro.

V prípade nesplnenia podmienky min. príjmu vo výške 400 € na účet si bude UCB za U konto účtovať 8 € + poplatky za elektronické platby + za platby kartou + za všetky hotovostné výbery… U konto sa tak môže poriadne predražiť, treba si preto sledovať, či na účet každý mesiac obdržíte 400 €. Výška pravidelného príjmu sa môže prechodne zmeniť v dôsledku dlhšej PN.

Bezplatné U konto je výsledkom niekoľkomesačnej série výskumov a analýz názorov bankových klientov.

„Chceli sme zistiť, čo by českých a slovenských klientov prinútilo zmeniť svoju primárnu banku. Nechceli sme uviesť na trh ďalšiu akčnú ponuku, ale uviesť mobilitu klientov bánk z teoretickej roviny do praxe,“ vysvetlil zámery UCB podpredseda predstavenstva a obchodný riaditeľ, Paolo Iannone.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someonePrint this page

7 komentárov »

 1. adobe december 12, 2014 z 6:47 pm - Reply

  Zadarmo to nieje banka mi účtovala 1 vyber 2x 300euro pritom mam maximum 400euro denne !!
  Je rok 2014 to je nemyslel aby to bola porucha systému!

 2. Monika júl 19, 2016 z 4:42 pm - Reply

  Ahojte. Ja som si prednedávnom, asi mesiac dozadu otvorila účet, nakoľko je zadarmo. Mám tento účet len mesiac a neplatím nič, ale poviem Vám, že aj tie služby sú priamoúmerné cene môjho konta- absolútne neprofesionálne vystupovanie pracovníkov, mám pocit, akoby som ani nebola v banke,ale na nejakom úrade, kde pracovníčky vystupujú ako „tetky u dediny“. A služby kontakt? Otrasné. Žiadala som o zaslanie hesla na aktiváciu IB- pani mi pekne vysvetlila, akým spôsobom sa k IB prihlásim, no po otázke, kde som potrebovala objasniť jeden detail sa intonácia hlasu pracovníčky zmenila na výrazne ironickú. Otrasný prístup. Pre toto je účet Unicredit banky zadarmo, pretože si nedovolia zabezpečiť ľudí s profesionálnym prístupom. Som tu len mesiac, ale už listujem v cenníku služieb, čo bude obnášať zrušenie účtu. Radšej sa vrátim do pôvodnej banky a budem za účet platiť, no budem mať istotu, že sa v mojej banke všetko dá a vždy mi vedia ochotne poradiť.

 3. Mario december 31, 2016 z 11:28 am - Reply

  Vytvorenie uctu trva cca 10-15 min. Rusenie uctu trva uz cca 1 mesiac. Ucet sa neda zrusit z cudziny, ani po prevereni zamestnancom unicredit bank v cudzine. Clovek musi prist priamo na Slovensko a vybavit (parodia) zrusenie uctu. Jeden zamestnanec tvrdi ze do 30 dni (ale zvacsa je to skor zrusene), tak som medzi sviatkami zbehol na pobocku aby som vybral zvysok penazi co mam na ucte…. zrazu sa to neda (musim cakat plnych 31 dni !!! Plus uz mi stiahli poplatky a ako poznam unicredit bank tak este stiahnu. Sluzby – 0 bodov, pristup – 0 bodov, kvalita ? – -1000 … pre nic za nic nie je Unicredit bank jednou z najhorsich bank na slovensku a v zahranici. Za poslednych 10 rokov padli na uplne dno. Contragts 😉

 4. Daniela január 18, 2017 z 8:48 pm - Reply

  Mám U konto 2 roky a sú to 2 roky zúfalstva.Najhorší IB, najhoršia aplikácia, masky jednotlivých úkonov sú plné nezmyselných požiadaviek údajov, ktoré iné normálne banky nepožadujú. Kým som sa dopracovala k využívaniu Ib a debet.karty tak som 2 mesiaca telefonovala na ich CC, aby mi to sprístupnili.Už som sa rozhodla zruším ho. Najhoršia banka aká môže byť.

 5. Marek január 30, 2017 z 2:33 pm - Reply

  Mam u nich ucet od minuleho tyzdna a zatial ziaden problem. Platby cez internet banking v pohode, dnes som tam nahodil trvaly prikaz. Je pravdou, ze to nie je velmi moderne spravene, ale je to v pohode, nepotrebujem mat namakany Internet banking ako napr. tatra banka, ale ta si to necha zaplatit od klientov … asi tak.

 6. Patrik marec 21, 2017 z 7:45 pm - Reply

  Neviem si unicredit vynachvalit, pristup je super ci uz na zak. linke alebo na pobocke. Stale mili ludia…. Navyse neplatim ani cent a to som teraz v Mexiku a vyberam si hotovost kade tade

 7. Martin marec 22, 2017 z 12:14 pm - Reply

  Unicredit trosku posobi svojim internetbankingom nemotorne. Ale da sa to zvladnut a po nahodeni inkasa a trvalych prikazov to bezi bez problemov. Obcasnu platbu SEPA tiez nie je problem spravit. Myslim si, ze pomer cena/kvalita je nastavena najlepsie zo vsetkych bank. Kto chce technicke vychytavky musi hladat niekde inde. Kto chce kartu, ktora mu bude fungovat na celom svete bez poplatkov je na spravnom mieste.

Poslať odpoveď »