Unicredit bank je silná európska banka ktorá má dominantné postavenie práve v krajinách strednej a východnej Európy. Banka patrí do skupiny Unicredit, ktorá pozostáva zo siete viac ako 9600 pobočiek v 50 krajinách sveta, pričom v 22 krajinách má silné korene. Dnešná Unicredit Group je medzinárodná spoločnosť pozostávajúca z množstva akvizícií a fúzií. Podobne vznikla aj slovenská Unicredit bank – fúziou predtým dvoch samostatne pôsobiacich a nezávislých bánk – Unibanky a HVB Bank Slovakia. K fúzii došlo v roku 2007 a spojením síl dvoch bánk vznikla silnejšia banka so zameraním na poskytovanie komplexných bankových služieb.

Banka poskytuje služby jednotlivcom, podnikateľom a firmám. Najmä v oblasti financovania firiem je Unicredit bank na slovenskom trhu špičkou. Medzi klientov banky patria významné slovenské spoločnosti, nadnárodné firmy, SME, developerské spoločnosti a firmy pôsobiace vo finančnom sektore a v oblasti poľnohospodárstva.

unicredit_bank_logoDruhá oblasť v ktorej banka vyniká je private banking. Podľa prieskumu realizovaného finančným magazínom Euromoney (Veľká Británia), ktorého sa zúčastnilo vyše 250 expertov z rôznych bánk, bol práve Unicredit Private Banking označený za najlepší.

V ponuke banky sa však nachádza množstvo bankových služieb aj pre individuálnych klientov – bežných občanov: bežné účty, balíky služieb pre skupiny ľudí rôznych vekových kategórií (balík Young 26 pre mladých, balík Senior pre ľudí v dôchodkovom veku a univerzálny balík Champion), debetné a kreditné karty, služby platobného styku a elektronického bankovníctva. Významné miesto v ponuke Unicredit bank majú aj sporiace a investičné produkty. Veľkej popularite sa tešia aj úverové produkty, najmä hypotéky (účelová, neúčelová, pre mladých…) ale aj neúčelové úvery a povolené prečerpanie bežného účtu.

Informácie o banke

Oficiálny názov banky UniCredit Bank Slovakia, a. s.
Adresa sídla Šancová 1/A

813 33 Bratislava

Telefón +421 2 4950 1111, -2112, -2113, -3445
Info linka Volania v rámci SR: 0800 180 180

Volania zo zahraničia: +421 44 547 6870

Bezplatná linka: *1111 (pre volania zo všetkých sietí)

Web http://www.unicreditbank.sk
Kód banky 1111
Označenie – znakový kód UNCR
SWIFT kód UNCRSKBX
Akcionári UniCredit Bank Austria AG: 99,0 %

Ostatní minoritní akcionári: 1,0 %