Využitie káblov do kancelárie: Najpopulárnejšie sú HDMI a USB káble

Využitie káblov do kancelárie: Najpopulárnejšie sú HDMI a USB káble
Photo by David Brooke Martin / Unsplash

Pracujete za počítačom v kancelárií, alebo aj doma? Nebudú to len hdmi a USB káble, ktoré budete využívať. Aké káble by ste mali mať v blízkosti notebooku alebo počítača?

Kancelárske práce zo sebou prinášajú rôzne technické nároky. Z času na čas sa pravdepodobne nevyhnete tomu, aby ste museli prepojiť rôzne prístroje ako napríklad, projektor, audiosystém, druhú obrazovku, prípadne televízor. Preto by ste si mali zaobstarať správne káble a redukcie.

USB kábel

V tomto prípade sa pozerajte po tých z posledných generácií. Veľmi dôležitý je fakt, že v dnešnej dobe už disponujú rôznymi variantmi koncoviek. USB káble slúžia primárne na prepojenie rôznych zariadení. Medzi najznámejšie patria tie s USB micro konektorom, C kábel s adaptérom na USB C alebo A-M či USB kábel A/M – Micro B/M. Pokiaľ využívate Mac, môžete si pre USB zaobstarať vhodnú redukciu.

HDMI káble

Postarajú sa o prenos nekomprimovaného zvukového a obrazového signálu v digitálnom formáte. HDMI káble prepájajú napríklad počítač, DVD prehrávač, set-top box či satelitný prijímač s kompatibilným zobrazovacím zariadením, najčastejšie s monitorom alebo televízorom. Poznáme 5 konkrétnych typov konektorov A, B, C-mini, D-micro alebo E. Výhodou je, že zaobstarať si ich môžete v rôznej dĺžke.

AV a PC Káble

Stále mimoriadne často využívané. PC káble sú vlastne napájacie káble k počítaču, VGA/SVGA prepojenia alebo patch káble. Podľa vašej potreby si následne môžete vybrať ich správnu dĺžku a koncovku. Často sa využívajú aj sieťové napájacie káble väčšinou o dĺžke 1,5 metra. V prípade AV káblov sa jedná najmä o klasické formáty audio-video koncoviek. Známe sú hlavne cinch, 3,5 jack či SCART. Aj tu máte možnosť zvoliť si vami požadovanú dĺžku kábla. Tento kábel prenáša audiovizuálny signál medzi dvoma zariadeniami. Ide o digitálny, ale aj analógový signál.

(F/PR)

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia